codziennosc w przedszkolu lesnym

Jak to jest
być z nami codziennie?

Każdy dzień jest inny.

Nasze dni są mieszanką zorganizowanych zajęć i swobodnej zabawy. Mamy nieograniczoną przestrzeń na zewnątrz z pięknym porośniętym mchem mieszanym lasem, gdzie dzieci bawią się swobodnie, wspinają się na drzewa, zbierają skarby natury, śpią w hamakach, bujają się na huśtawkach, "pieką ciastka" w jednej z wielu "baz" albo z radością tracą kalosze w leśnych torfowych sadzawkach.

Co tydzień naprzemiennie mamy dodatkowe zajęcia muzyczne z pedagogiem muzycznym, instruktorem tańca i edukatorem przyrody a starsze dzieci mają również zajęcia, na których pracują nad przygotowaniem do szkoły. W naszym planie miesięcznym są zajęcia sensoplastyczne, eksperymenty, zajęcia przyrodnicze oraz kulinarne.

Dzieciom towarzyszy lektor, który przez cały dzień porozumiewa się z dziećmi w j. angielskim oraz prowadzi zaplanowane zajęcia dydaktyczne.

Staramy się zachować równowagę między ruchem a odpoczynkiem, dlatego też dużo czytamy dzieciom, zachęcamy je do układania puzzli, wykonywania projektów plastycznych i majsterkowania, a także codziennie prowadzimy zajęcia tematyczne, podczas których poruszamy tematy z całorocznego planu edukacyjnego.

Bliskość

Bycie blisko dziecka, uważne słuchanie, traktowanie z szacunkiem i empatią. Naszym zdaniem najważniejsza we wczesnej edukacji jest bliskość w relacji z dzieckiem. Wykorzystujemy m.in. założenia Rodzicielstwa Bliskości.

Zobacz więcej

 

Leśne Przedszkole

Przedszkola leśne znajdują się blisko Rezerwatu Przyrody Las Kabacki i w Parku Krajobrazowym, gdzie dziecko codziennie w pełni zaspakaja naturalną potrzebę ruchu na świeżym powietrzu, obcowania z przyrodą i nauki przez zabawę.

Zobacz więcej

 

Angielski cały Dzień

Przedszkole dwujęzyczne. Jeden z opiekunów rozmawia z dziećmi w języku angielskim - metoda immersji językowej. Dodatkowo codziennie lekcje języka angielskiego.

Zobacz więcej

 

NVC

Każdy jest jest ważny. Nie oceniamy, nie wywołujemy presji, nie stosujemy kar i nagród. Mówimy językiem Porozumienia bez Przemocy - NVC. Poczucie bezpieczeństwa dziecka i spójność wewnętrzną wspieramy szanując wszystkie emocje i uważność na jego potrzeby. Nazywając emocje dzieci uczą się rozpoznawać uczucia własne i u innych.

Zapraszamy

 

Montessori

Tworzymy przestrzeń do samodzielności dziecka, pokonywania trudności i szukania własnych rozwiązań. Podążamy za dzieckiem, rozbudzamy jego zainteresowania i wyobraźnię. Ufając dziecięcym kompetencjom dajemy możliwość uczenia się na własnych doświadczeniach.

Poznaj nas

 

Zdrowe żywienie

Podstawą menu są kasze, warzywa, rośliny strączkowe, mąka pełnoziarnista, produkty bogate w błonnik, wysokiej jakości mięso, ryby. Dostępne diety np. wegetariańska, bezmleczna, bezglutenowa. Sprawdź jakie posiłki zapewnia firma EduChef.

Sprawdź menu