Dwujęzyczne Przedszkole

Dwujęzyczne Przedszkole z j. angielskim.

Dwujęzyczność to Początek.

Szumi-Szum to dwujęzyczne przedszkole. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie związane z edukacją przedszkolną każdej z założycielek przedszkola Szumi-Szum, podpowiedziało, że najbardziej pożądanym elementem w początkowej edukacji dziecka jest nauka języka. To właśnie do 6 roku życia dziecko ma największe kompetencje językowe, to wtedy uczy się mówić w rodzimym języku. Nauka języka w późniejszym okresie wymaga więcej wysiłku, przebiega w zupełnie inny sposób i nie przynosi już tak dobrych rezultatów. Dlatego właśnie przedszkole Szumi-Szum, to dwujęzyczne przedszkole.

Immersja językowa
i Zajęcia Dydaktyczne

Jeden z opiekunów rozmawia z dziećmi w języku angielskim - metoda immersji językowej. Dodatkowo codziennie prowadzone są lekcje języka angielskiego. Zajęcia angielskiego są dopracowane pod względem metodycznym, językowym i tematycznym, tak aby utrwalać słownictwo, poznane formy gramatyczne, jak i rozbudzać w dzieciach radość z nauki języka angielskiego w naszym dwujęzycznym przedszkolu.

Bliskość

Bycie blisko dziecka, uważne słuchanie, traktowanie z szacunkiem i empatią. Naszym zdaniem najważniejsza we wczesnej edukacji jest bliskość w relacji z dzieckiem. Wykorzystujemy m.in. założenia Rodzicielstwa Bliskości.

Zobacz więcej

 

Leśne Przedszkole

Przedszkola leśne znajdują się blisko Rezerwatu Przyrody Las Kabacki i w Parku Krajobrazowym, gdzie dziecko codziennie w pełni zaspakaja naturalną potrzebę ruchu na świeżym powietrzu, obcowania z przyrodą i nauki przez zabawę.

Zobacz więcej

 

Angielski cały Dzień

Przedszkole dwujęzyczne. Jeden z opiekunów rozmawia z dziećmi w języku angielskim - metoda immersji językowej. Dodatkowo codziennie lekcje języka angielskiego.

Zobacz więcej

 

NVC

Każdy jest jest ważny. Nie oceniamy, nie wywołujemy presji, nie stosujemy kar i nagród. Mówimy językiem Porozumienia bez Przemocy - NVC. Poczucie bezpieczeństwa dziecka i spójność wewnętrzną wspieramy szanując wszystkie emocje i uważność na jego potrzeby. Nazywając emocje dzieci uczą się rozpoznawać uczucia własne i u innych.

Zapraszamy

 

Montessori

Tworzymy przestrzeń do samodzielności dziecka, pokonywania trudności i szukania własnych rozwiązań. Podążamy za dzieckiem, rozbudzamy jego zainteresowania i wyobraźnię. Ufając dziecięcym kompetencjom dajemy możliwość uczenia się na własnych doświadczeniach.

Poznaj nas

 

Zdrowe żywienie

Podstawą menu są kasze, warzywa, rośliny strączkowe, mąka pełnoziarnista, produkty bogate w błonnik, wysokiej jakości mięso, ryby. Dostępne diety np. wegetariańska, bezmleczna, bezglutenowa. Sprawdź jakie posiłki zapewnia firma EduChef.

Sprawdź menu