Leśne Przedszkole Warszawa

Leśne Przedszkole Warszawa

Przedszkole Leśne

Leśne Przedszkole zapewnia dziecku wolność, przestrzeń i piękne naturalne środowisko, w którym może być dzieckiem, biegać, huśtać się, budować szałasy, wspinać się, być kreatywne, wspierać naturalną ciekawość i zrozumienie świata przyrody, tworzyć i opowiadać historie, bawić się i odkrywać, doświadczając wszystkiego, co przyroda ma do zaoferowania. Każdego dnia odkrywamy i uczymy się czegoś nowego poprzez ciągle zmieniającą się aurę i pory roku. Dziecko intensywnie rozwija się społecznie, fizycznie i językowo, a co ważne buduje poczucie własnej wartości i szacunek dla natury.

Bliskość Natury

Wszystkie szumiące Leśne Przedszkola w Warszawie znajdują się blisko lasów, gdzie nasze dzieci na codziennie bawią się, uczą i doświadczają natury. W myśl zasady, że nie ma brzydkiej pogody jest tylko nieodpowiednie ubranie, wychodzimy codziennie. Jeśli jest deszczowo lub wyjątkowo mroźno wychodzimy na krótszy spacer. Jeśli zaś pogoda nam dopisuje dajemy dzieciom dużo czasu i swobody na kreatywną zabawę i budowanie relacji społecznych.

Skandynawskie Leśne Przedszkole

We wszystkim, co robimy, chcemy pobudzić u dzieci ciekawość, kreatywność i pragnienie wiedzy, które następnie stanowią podstawę procesu uczenia się. To, co wiemy dziś, jutro może być nieaktualne. Dlatego naszym celem jest rozwijanie u dzieci zrozumienia, w jaki sposób zdobywają i wykorzystują wiedzę a także umiejętności interpersonalnych i współdziałania z innymi. Wierzymy, że w leśnym przedszkolu najlepiej sprawdza się nauka przez zabawę. 

Kompetencje społeczne są kluczem do dobrych relacji z innymi a rozwijane są poprzez codzienne kontakty. Aktywne zachęcamy dzieci do nawiązywania przyjaźni i kontaktów z innym dziećmi. Pragniemy również rozwijać poczucie własnej wartości dzieci i pomagamy im zachować równowagę pomiędzy dbaniem o własne potrzeby, a byciem uważnym na potrzeby innych. Pracujemy nad tym, aby wszystkie dzieci czuły, że są ważnymi członkami naszej grupy i aby angażowały się w pozytywne interakcje z rówieśnikami i dorosłymi.

W leśnym przedszkolu wierzymy w całościowy rozwój dziecka, zachęcając je do bycia osobą aktywnie uczącą się. Każdego dnia staramy się tworzyć ważne przeżycia dzieciom i wspierać ich samoświadomość. Podkreślamy i cenimy indywidualne potrzeby, opinie i perspektywę każdego w grupie. Reagujemy z uwagą na działania i opinie dzieci.

W rozmowie i zabawie stawiamy dzieciom wyzwania i zapraszamy je do udziału w ekscytującym odkrywaniu. Podkreślamy różnorodność i różnice jako punkt wyjścia do eksploracji, badania i uczenia się. Każde dziecko jest mile widziane jako wyjątkowa osoba i chcemy szanować jej świat własnych doświadczeń. Dbamy o miejsce dla zróżnicowanych zdolności, punktów widzenia, doświadczeń dzieci i wspieramy je w tym, aby wraz z innymi rozwijały pozytywny stosunek do siebie i wiarę we własne możliwości. 

W naszym leśnym przedszkolu dzieci doświadczają empatii dzięki temu mogą rozwijać własną empatię i zdolność do wybaczania.

Nauka przez Zabawę

Wspólnie doświadczamy i obserwujemy przyrodę, a także uczymy się samodzielności i przeżywamy wspólne przygody budując szałasy, wspinając się na drzewa, brodząc w kałużach. Chcemy inspirować i stwarzać przestrzeń do różnorodnych zabaw zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Dzieci mają możliwość odkrywania, poszerzania swych horyzontów i zdobywania nowych doświadczeń. Zachęcamy je do używania całego ciała i wszystkich zmysłów w procesie uczenia się i tworzenia sposobów, dzięki którym mogą wspierać naukę własną oraz koleżanek i kolegów. 

Przedszkole leśne ma zaplanowany całoroczny program zajęć edukacyjnych, który wprowadza nowe zagadnienia, miejsca, zasoby i środki, które sprzyjają znaczącym interakcjom. Dzięki naszej wyjątkowej lokalizacji i przestrzeni na zewnątrz, zapewniamy dzieciom stymulujące środowisko, które wspiera ich chęć do zabawy, odkrywania, uczenia się i osiągania celów.

Ważne jest dla nas, aby wszystkie dzieci doświadczały szczęścia, śmiechu, ekscytacji i zaangażowania zarówno same i wraz rówieśnikami.

Bliskość

Bycie blisko dziecka, uważne słuchanie, traktowanie z szacunkiem i empatią. Naszym zdaniem najważniejsza we wczesnej edukacji jest bliskość w relacji z dzieckiem. Wykorzystujemy m.in. założenia Rodzicielstwa Bliskości.

Zobacz więcej

 

Leśne Przedszkole

Przedszkola leśne znajdują się blisko Rezerwatu Przyrody Las Kabacki i w Parku Krajobrazowym, gdzie dziecko codziennie w pełni zaspakaja naturalną potrzebę ruchu na świeżym powietrzu, obcowania z przyrodą i nauki przez zabawę.

Zobacz więcej

 

Angielski cały Dzień

Przedszkole dwujęzyczne. Jeden z opiekunów rozmawia z dziećmi w języku angielskim - metoda immersji językowej. Dodatkowo codziennie lekcje języka angielskiego.

Zobacz więcej

 

NVC

Każdy jest jest ważny. Nie oceniamy, nie wywołujemy presji, nie stosujemy kar i nagród. Mówimy językiem Porozumienia bez Przemocy - NVC. Poczucie bezpieczeństwa dziecka i spójność wewnętrzną wspieramy szanując wszystkie emocje i uważność na jego potrzeby. Nazywając emocje dzieci uczą się rozpoznawać uczucia własne i u innych.

Zapraszamy

 

Montessori

Tworzymy przestrzeń do samodzielności dziecka, pokonywania trudności i szukania własnych rozwiązań. Podążamy za dzieckiem, rozbudzamy jego zainteresowania i wyobraźnię. Ufając dziecięcym kompetencjom dajemy możliwość uczenia się na własnych doświadczeniach.

Poznaj nas

 

Zdrowe żywienie

Podstawą menu są kasze, warzywa, rośliny strączkowe, mąka pełnoziarnista, produkty bogate w błonnik, wysokiej jakości mięso, ryby. Dostępne diety np. wegetariańska, bezmleczna, bezglutenowa. Sprawdź jakie posiłki zapewnia firma EduChef.

Sprawdź menu