Przedszkole Leśne Wawer Warszawa – Wesoła

Dzienny opiekun Wawer - Wesoła

Bliżej Natury, Wychowania, Edukacji dla Dzieci od 2,5 lat

Bliskość

Bycie blisko dziecka, uważne słuchanie, traktowanie z szacunkiem i empatią. Naszym zdaniem najważniejsza we wczesnej edukacji jest bliskość w relacji z dzieckiem. Wykorzystujemy m.in. założenia Rodzicielstwa Bliskości.

Zobacz więcej

 

Edukacja Leśna

Jesteśmy na skraju pięknego lasu w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, gdzie dziecko codziennie w pełni zaspakaja naturalną potrzebę ruchu na świeżym powietrzu, obcowania z przyrodą i nauki przez zabawę.

Zobacz więcej

 

Angielski cały Dzień

Dwujęzyczność! Jeden z opiekunów rozmawia z dziećmi w języku angielskim - metoda immersji językowej. Dodatkowo codziennie odbywają się lekcje języka angielskiego.

Zobacz więcej

 

NVC

Każdy jest jest ważny. Nie oceniamy, nie wywołujemy presji, nie stosujemy kar i nagród. Mówimy językiem Porozumienia bez Przemocy - NVC. Poczucie bezpieczeństwa dziecka i spójność wewnętrzną wspieramy szanując wszystkie emocje i uważność na jego potrzeby. Nazywając emocje dzieci uczą się rozpoznawać uczucia własne i u innych.

Zapraszamy

 

Montessori

Tworzymy przestrzeń do samodzielności dziecka, pokonywania trudności i szukania własnych rozwiązań. Podążamy za dzieckiem, rozbudzamy jego zainteresowania i wyobraźnię. Ufając dziecięcym kompetencjom dajemy możliwość uczenia się na własnych doświadczeniach.

Poznaj nas

 

Zdrowe żywienie

Podstawą menu są kasze, warzywa, rośliny strączkowe, mąka pełnoziarnista, produkty bogate w błonnik, wysokiej jakości mięso, ryby. Dostępne diety np. wegetariańska, bezmleczna, bezglutenowa. Sprawdź jakie posiłki zapewnia firma EduChef.

Sprawdź menu

 

Codziennie w Lesie

Furtka z naszego ogrodu otwiera się na piękny las, to Mazowiecki Park Krajobrazowy. Dziecko codziennie doświadcza leśnego środowiska, uczy się i bawi w naturze.

Leśne Przedszkole Bliskościowe

Trójka Nauczycieli

Grupę "Rzekotki" tworzą dzieci w wieku 2,5 - 4 lat, a o ich bezpieczeństwo, wsparcie i potrzeby troszczy się trójka nauczycieli. Jednym z opiekunów jest lektor j. angielskiego.

Zajęcia Dodatkowe

Lektor j. angielskiego cały dzień, zajęcia przyrodnicze z edukatorem przyrody, eksperymenty, taniec z instruktorem oraz zajęcia muzyczne, kulinarne i sensoplastyka.

Organizacja

Zapewniamy opiekę dzieciom w wieku 2,5 - 4 lat w godzinach 7:30 - 17:30. Otwieramy codziennie pomijając dni ustawowo wolne i ich bliskie okolice oraz dwa pierwsze tygodnie lipca. W ostatnie poniedziałki miesiąca pracujemy do 16:00.

Adaptacja w Szumi Szum jest dostosowana do indywidualnych potrzeb dziecka. Zobacz jak wesprzeć dziecko w rozpoczęciu przygody przedszkolnej: Adaptacja wskazówki.

W Szumi Szum jak najwięcej czasu spędzamy w lesie dając dzieciom swobodę i w miarę możliwości na świeże powietrze przenosimy również zajęcia. Stałymi punktami dnia są posiłki, zajęcia dydaktyczne i dodatkowe. Zachęcamy dzieci do uczestniczenia w zajęciach z edukatorem przyrody, prowadzimy sensoplastykę, eksperymenty, podstawy muzyki i naukę tańca.

Dzieciom towarzyszy lektor, który przez cały dzień porozumiewa się z dziećmi w j. angielskim oraz prowadzi zajęcia dydaktyczne.

Zapewniamy zdrowe wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek. Sprawdź menu i nasz catering.

Plan dnia

Dajemy swobodę w sprawdzonej strukturze. Każdy dzień przynosi dziecku nowe doznania a ważną częścią jest wspólny czas w lesie. Mamy zaplanowany całoroczny program zajęć edukacyjnych.

7:30Praca własna z pomocami dydaktycznymi, zajęcia grafomotoryczne z kartami pracy, zabawa swobodna
9:15 - 9:45Śniadanie
10:00 - 10:30 Zajęcia dydaktyczne w języku angielskim lub polskim (wymiennie)
10:30 - 13:00Czas w Lesie
13:00 - 13:45Obiad (I i II danie)
13:45 - 15:00Książka, drzemka, cicha zabawa, praca własna z pomocami dydaktycznymi, zajęcia grafomotoryczne z kartami pracy
15:00 - 15:30 Zajęcia dydaktyczne w języku angielskim lub polskim (wymiennie)
15:30 - 16:00Podwieczorek
do 17:30Zabawa swobodna i zajęcia w małych grupach

Masz pytania? Chcesz nas odwiedzić?

Zapytaj o WOLNE MIEJSCE!
Rekrutacja cały rok.